Pavel Svoboda : Česká zahraniční politika musí zůstat konzistentní

Pavel Svoboda : Česká zahraniční politika musí zůstat konzistentní

1.12.2012 12:38:38

Prohlášení místopředsedy KDU-ČSL pro zahraniční politiku Pavla Svobody na tiskovém brífinku sjezdu v Jihlavě.
 

Místopředseda KDU-ČSL vyjádřil překvapení, se kterým strana zaznamenala negativní  postoje sociálních demokratů a komunistů k hlasování české delegace při OSN ve věci změny statutu Palestiny.
Náš postoj  je stabilní součástí zahraniční politiky ČR a to i politiky, kterou řídily vlády sociální demokracie. Jestliže za této situace hodlá ČSSD změnit zásadním způsobem kurz v této velmi citlivé oblasti, má to říci voličům a tisku otevřeně.

Postoj české delegace ve věci Palestiny považuje KDU-ČSL za nejen stabilní, ale i správný. Mírová koexistence budoucího palestinského státu se musí zakládat na respektu a spolupráci a ne na diplomatickém přetlačování, řekl doslova Pavel Svoboda.

Závěrem svého vystoupení označil Pavel Svoboda Izrael za jedinou fungující demokracii v oblasti a za stabilního a důvěryhodného partnera České republiky. Postoje ČSSD a komunistů označil za podivné a nesrozumitelné.


-aa-

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks